Tenis: Gjokoviq fitues i grand slam-it Wimbeldon 2022

Tensiti serb Novak Gjokoviq është fituesi i grand slam-it që mbahet në Wimbeldon. Ai në finale mundi australianin Nick Kyrgios 3-1 në sete 4:6, 6:3, 6:4 dhe 7:6.

Dueli mes dy finalisteve në Wimbeldon zgjati tri orë e 10 minuta. Dy tenistë dëshmuan cilësi të lartë të tenisit me çka o kënaqën tifozët e pranishëm.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share