close

TËRMET I FUQISHËM NË TAJVAN

Një tërmet prej 6.1 ballësh që ka goditur qytetin bregdetar të Tajvanin qytetin Hualien  duke “tundur” ndërtesat dhe duke bërë që të pezullohen përkohësisht shërbimet e metrosë në qytetin Taipei.

Nga ky tërmet nuk u raportua për asnjë person të vdekur, raporton Reuters. Sipas pamje televizive fëmijët nëpër shkolla u evakuuan nga ndërtesat, ndërsa një zyrtar i zyrës së motit tha se ishte njëri nga tërmetet më të forta që ka goditur ishullin deri më tani. /Agjencitë/