close

TËRMET ME MAGNITUDË 7.4 NË PAQËSOR

Një tërmet me magnitudë 7.4, ka goditur pas mesnate ishullin Kermadec, në Zelandën e re. Mbrojtja civile neozelandeze nuk ka përjashtuar një alarm për cunami, por që nuk paraqet rrezik për popullsinë. Pak para mesnates një tjetër tërmet me magnitudë 6.1 ka goditur ishullin Tonga, 97 kilometra në verilindje të Ohunua. Epiqendra e tërmetit ka qenë 10 kilometra në thellësi. Nuk ka njoftime për viktima dhe dëme. /Agjencitë/

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!