close
Bota

TRAZIRA NË BE PAS ‘FIASKOS’ SË VAKSINAVE

Screenshot_29

Një reagim i ashpër ka përfshirë vendet e Bashkimit Europian pas asaj që po konsiderohet edhe një fiasko e procesit të vaksinimit, me protesta shpesh të dhunshme që kanë shpërthyer në Holandë, në Danimarkë, dhe në Poloni.Gjermania është zemëruar shumë me kompanitë që prodhojnë vaksinat për shkak të mungesës së këtyre të fundit ndërsa Rumania ka vendosur të vonojë vaksinimin e grupeve në rrezik dhe punonjësve të shëndetësisë. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia