close

TUQI: RRËZOHET HELIKOPTERI, HUMBIN JETËN TË PAKTËN 17 VETA

Një helikopter është rrëzuar mbrëmjen e së hënës në Turqi ku gjetën vdekjen katër ushtarë. Helikopteri u rrëzua në një zonë të banuar në pjesën aziatike të Stambollit.

Helikopteri ra mes një kompleksi pallatesh, për fat të mirë pa shkaktuar viktima të tjera.Në vendin e ngjarjes mbërritën ambulanca dhe ekipe shpëtimi që bënë izolimin e zonës dhe nxorën trupat nga helikopteri.

Guvernatori i Stambollit, Ali Jerlikaja konfirmoi bilancin e viktimave. “Për fat të keq, katër nga ushtarët tanë u bënë dëshmorë” Lidhur me ngjarjen tragjike ka nisur një hetim për të zbardhur shkaqet e rrëzimit të helikopterit. /Agjencitë/