close
Bota

TURQI: HYJNË NË FUQI MASAT MË TË ASHPRA SHTRËNGUESE

C30DBEDC-972D-4BCB-B02D-8CAA52367ACD

Forcat turke të sigurisë kanë filluar të premten patrullimet nëpër rrugët kryesore dhe kanë vendosur pikëkontrolle në qytetet kryesore për ta garantuar zbatimit e masës më të ashpër deri më tani të izolimit shkaku i COVID-19. Megjithëkëtë, shumë qytetarë janë parë nëpër rrugë pasi që Qeveria, në përpjekjen për të mos e mbyllur tërësisht ekonominë, ka mbajtur të hapur disa sektorë. Presidenti turk, Rexhep Taip Erdoan, ka zbatuar kufizimet e reja, të cilat kanë hyrë në fuqi të enjten pas mesnatës dhe do të zgjasin të paktën deri më 17 maj, pas ngritjes enorme të numrit të rasteve të reja dhe të vdekjeve nga COVID-19.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia