close
Bota

TURQI – SIRI: TRUMP KËRCËNON TURQINË LIDHUR ME KURDËT

6A509CA3-D7F1-4502-960A-C9CAAFAB371D_w650_r1_s

Presidenti amerikan, Donald Trump ka kërcënuar se “do ta shkatërrojë Turqinë në aspektin ekonomik”, nëse kjo e fundit sulmon forcat kurde në Siri, pas njoftimit të Shteteve të Bashkuara për të tërhequr trupat amerikane nga territori sirian.

Në dy postime në Tuitter, Trump ka thënë se ai nuk dëshiron edhe provokim nga ana e kurdëve ndaj Turqisë. Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan është deklaruar me zemërim për mbështetjen amerikane ndaj këtij grupi dhe ka premtuar se do ta shkatërrojë atë. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia