Turqia heq kufizimet e Covid-19

Colorful hot air balloons before launch in Goreme national park, Cappadocia, Turkey

Turqia ka hequr të gjitha masat Covid-19 për udhëtimet drejt saj prej 1 qershorit 2022. Paraqitja e një testimi apo arsyeja e udhëtimit nuk do të jenë më pengesë për lëvizjen e lirë.

Njoftimi zyrtar:

Ministria për Evropën dhe Punët e Jashtme njofton se Turqia ka hequr të gjitha masat lidhur me Covid-19, për udhëtimet drejt këtij vendi.

Duke filluar nga data 1 qershor 2022, nuk do të aplikohet më kriteri i paraqitjes së testit PCR/Antigjen.

Udhëtimet lejohen për çfarëdolloj arsyeje./tvklan.al

Lexo gjithashtu
Total
0
Share