close

UEFA: HIDHET SHORTI PËR 1/8 E FINALES

Takime më intersante në Zagreb dhe Frankfurt


Në Nyon të Zvicrës u hodh shorti për fazën e 1/8 së finales të Ligës Europa. 16 skuadra do të përballen mes tyre për të kaluar në fazën e mëtejshme. Goglat kanë rezervuar një përballje të fortë, mes Dinamoi të Zagrebit dhe Benfikës si dhe Ajntartiit të Frankfurt dhe Inter. Zikaltrit do të duhet të kalojnë testin e vështirë me skuadrën gjermane, një ndër skuadrat më të forta në fazën e grupeve, të cilët eliminuan Lazion në fazën e mëparshme.

Ndërkohë fat më të mirë ka patur Chelsea dhe Arsenal që do të luajnë ndeshjet e tyre të para në shtëpi, po ashtu Napoli do të pres Sazlburgun, tashmë një skuadër e konfirmuar në Europë. Ndeshjet e para zhvillohen më 7 mars, ndërsa ato kthyese më 14 mars. /Agjencitë/

 

Chelsea                    –   Dinamo Kyiv

Eintracht Frankfurt –   Inter 

Dinamo Zagreb       –   Benfica

Napoli                      –   Salzburg

Valencia                   –   Krasnodar

Sevilla                      –   Slavia Praha

Arsenal                    –   Rennes

Zenit                        –   Villarreal