close

UTREHT: POLICIA HOLANDEZE DYSHON PËR SULM TERRORIST

Për herë të parë Holanda tronditet nga një sulm terrorist, si pasojë e të cilit mbeti i vrarë një person dhe u plagosën disa të tjerë. Ngjarja e rëndë ka ndodhur në qytetin e Utrehtit, ku një person qëlloi me armë zjarri ndaj qytetarëve në një tramvaj. Forcat anti-terroriste janë vënë pas një autorit i cili është ende në arrati. Nuk përjashtohet mundësia që ai të jetë ndihmuar nga një person i dytë. Autoritetet vendase njoftuan se niveli i alarmit është rritur në maksimum. /Agjencitë/