Vazhdojnë kontrollet e shtuara në trafik, 142 gjoba në Shkup

Ministria për Punë të Brendshme njofton se gjatë ditës së djeshme janë regjistruar 142 shkelje të rregullave të trafikut, prej tyre: 63 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 15 për ngasje të makinës pa patentë shoferi, 14 për ngasje të makinës në gjendje të dehur.

Nga MPB-ja njoftojnë se janë shqiptuar dhe 5 gjoba për përdorim të telefonit gjatë vozitjes, 3 për kalim në të kuqe në semaforë.

Lexo gjithashtu
Total
0
Share