close

VENEZUELË-AMBASADA E SPANJËS STREHON OPOZITARËT

Spanja ka thënë se nuk do të lejojë autoritetet venezueliane të hyjnë në ambasadën e saj në Karakas dhe të arrestojnë një figurë udhëheqëse opozitare, Leopoldo Lopez. Lopez u strehua atje të martën pasi u paraqitën me kreun e opozitës, Juan Guaido, për të kërkuar një rebelim për të rrëzuar presidentin Nikolas Maduro. /Agjencitë/