close
Rajoni

VESELI: JO TË LARGOHEN AMERIKANËT NGA KOSOVA

B6D4859A-8DA0-49FD-8C81-5874156F2EBD_cx0_cy5_cw0_w1023_r1_s

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka paralajmëruar se të gjitha qeveritë mund të bien kur janë në pyetje raportet me Shtetet e Bashkuara dhe prezencën amerikane në Kosovë. I pyetur nga gazetarët lidhur me deklaratat e disa përfaqësuesve institucional se zyrtarët amerikanë kanë paralajmëruar mbylljen e kampit ushtarak amerikan “Bondstill”, Veseli tha se “gjitha qeveritë mund të bien por jo edhe të largohet amerikanët nga Kosova”. /Agjencitë/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia