close
Vendi

VMRO-DPMNE-ja DORËZOI LIGJIN PËR SHFUQIZIMIN E REGJISTRIMIT

5CDDFD55-D163-411C-8A05-48E609329445

Grupi parlamentar I VMRO-DPMNE-së në Kuvend ka dorëzuar ligjin për ndalimin e vlefshmërisë së ligjit për regjistrim, me çka kërkojnë që të ndërpritet operacioni statistikor. Proppzimi I deputetëve, siç thonë nga opozita, mbështetet edhe me mbi 100.000 nënshkrime të qytetarëve.

VMRO-DPMNE-ja ka bërë thirrje që të gjithë deputetët ta përkrahin ligjin, për shkak se regjistrimi që po zbatohet është I kurdisur dhe I dakorduar politikisht mes Zaevit dhe Ahmetit dhe se nuk do t`i jep rezultatet e nevojshme. /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia