close

Vuçiqi “shijoi” vallen e Rugovës, por nuk iu lëshua kënga me tekstin “Dej te molla e kuqe, kufini Kosovës”

Liderët e Bashkimit Evropian dhe homologët e tyre nga Ballkani Perëndimor janë mbledhur të martën në kryeqytetin e Shqipërisë, Tiranë, për të diskutuar rritjen e partneritetit mes tyre.

Pas fotografisë familjare liderët Evropian dhe ata të Ballkanit shijuan vallet e trevave të ndryshme të Shqipërisë.

Një nga vallet që u përformua pran syve të presidentit serb Aleksander Vuçiq ishte edhe vallja e Rugovës, ku në tekst thuhet ‘Hajde ta vallëzojmë vallen e Rugovës, deri te Molla e kuqe, kufiri i Kosovës’.

Ndonëse, teksti i muzikës nuk interpretua vetëm melodia. Këtë valle e shijoi edhe presidenti serb, Aleksandër Vuçiq, anipse nuk u pa duke duartrokitur si homologët e tij.

Nëse je pranë një vendi ngjarje, ke fotogorafi apo video, atëherë ti raporto. Na shkruaj në klanmacedonia@gmail.com
TI RAPORTON!