close
Vendi

ZAEVI NGA TIRANA NË PARIS – DARKË PUNE ME PRESIDENTIN MAKRON

47575CC1-BAE2-4ED3-A839-D154D11F4B04

Press-shërbimi I Qeverisë ka njoftuar se sonte Kryeministri Zoran Zaev do të realizojë një takim pune në Paris me Presidentin e Francës, Emanuel Macron. Pjesë e delegacionit qeveritar janë edhe Zv/Kryeministri për Çështje Evropiane Nikola Dimitrov dhe Ministri I Jashtëm, Bujar Osmani.

Në kuadër të vizitës, me të cilën shënohet 28-vjetori I vendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes dy vendeve, delegacioni nga RMV-ja, do të ketë edhe një darkë pune me Presidentin e Francës Emanuel Makron – thuhet në njoftimin e Qeverisë.  /KlanMacedonia

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia