close
Sport

Futboll: Shkëndija në Stokholm me përkrahje të “Ballistëve”

shaqiri

SHAQIRI-KEMI ARDHUR KËTU QË TË LUAJMË NJË NDESHJE TË BUKUR

 Sonte me fillim në orën 19:00, në stadiumin “Friends Arena”  zhvillohet ndeshja e parë e raundit të tretë kualifikues për Ligën e Konferencës  mes skuadrës suedeze  AIK Stokholm  dhe Shkëndijës së Tetovës.

Ekipi i Shkëndijës  mbrëmë ka zhvilluar séancën e fundit stërvitore, ndërsa para  saj  shefi i stafit teknik Artim Shaqiri dhe futbolliti Mexhit Neziri në pres konferencën zyrtare shprehën pikpamjet e tyre për takimin sotëm me AIK-un. Trajneri Shaqiri  tha se duhet të luajnë për ti kënaqur tifozët dhe për të nxjerr  rezultat pozitiv

Kemi ardhur këtu që të luajmë një ndeshje të bukur dhe të marrim një rezultat pozitiv. Kemi ardhë që të nderojmë edhe tifozët të cilë do të jenë të pranishëm në tribuna, Ballistët të cilët kanë bërë një rrugë të gjatë për të përkrahur ekipin.””deklaroi Artim Shaqiri – Trajneri I KF Shkëndija

Me tone optimiste për ndeshjen e sotme u shprehë edhe mbrojtësi Mexhit Neziri

 “Shpresoj se do të arrijmë të marrim rezultat pozitiv, e që më pastaj në ndeshjen kthyese në Shkup të arrijmë kualifikimin””deklaroi Mexhit Neziri futbollist I KF Shkëndija

Në Stokholm pë r të përkrahur ekipin e zemrës kanë udhëtuar  dhjetra  tifozë. Ndeshja  AIK Stokholm – Shkëndija fillon në orën 19:00, ndërsa drejtësin do ta ndaj Bram van Driessche nga Belgjika./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia