Liga e Kombeve: Bullgaria – RMV-ja ndahen me barazim 1-1

Në ndeshjen e pare të Ligës C, në grupin e 4, e vlefshme pë edicionin e tretë Liga e Kombeve, reprezentacioni i Maqedonisë së Veriut në transfertë “Huvepharma Arena” në Razgrad, barazoi me reprezentacionin e Bullgarisë me shifrat 1-1.

Bullgarët kaluan në epërsi në minutën e 12-të me golin e Despodovit, ndërsa reprezentacioni ynë barazoi me golin e Milan Ristovskit në minutën e 50-të. Gjatë 90 minutave lojë reprezentacioni I Maqedonisë kishte iniciativë më tepë posedonte topin dhe kishte disa raste për të shënuar por që fati ua ktheu shpinën.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Në ndeshjen tjetër të grupit 4, Gjerogjia mundi Gjibralltarin me rezultatin 4-0.

Në xhiron e dytë në Ligën C, grupi 4, të dielën takohen: Gjibralltari – Maqedonia e Veriut dhe Bullgaria – Gjeorgjia.