close
Sport

LK: Dinamo dhe Viktoria Plzen fitojnë transfertë

Championsi (6)

Sot në program janë pesë përballje tjera

Mbrëmë janë zhvilluara ndeshjet e para të raundit të tretë kuaifikues për Ligën e Kampionëve. Fitore ndoshta edhe të pritur ka shënuar kampioni kroat ku pjesë e saj janë edhe dy futbollistë të reprezentacionit tonë Arijan Ademi dhe Milan Ristivski të cilët në transfertë në Razgrad të Bullgarisë mundënm ekuipin e Ludogorets me rezultatin 2-1 dhe tani janë një hapë drejtë play off-it .

Fitore në transfertë ka shënuar edhe Viktoria Plzen në përballjen me ekipin Sherif Tiraspol  2-1. Përballja mes  Manokaos   dhe  PSV  ka  përfunduar me barazim 1-1. Union SG  ka shënuar fitore të sigurtë ndaj Rangers  2-0, ndërsa në LIsbonë, Benfika 4-1 ka mundur ekipin Midtjylland.

 Sonte  në program janë këto ndeshje : Bodo/Glimt – Zalgiris, Qarabag – Ferencvaros, M. Haifa – Apollon, Dynamo Kiev  – Sturm Graz  dhe  Crvena Zvezda – Pyunik.

/KLanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia