close
Vendi

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

moti-me-diell-650×358-780×439-1-696×392 (6)

Moti sot në Maqedoninë e Veriut do të jetë me diell, në pjesët lindore me vranësira të vogla deri në mesatare. Do të fryjë dhe erë e dobët nga drejtimi verilindor.

Temperatura minimale do të jetë në interval prej 8 deri në 18, ndërsa ajo maksimale do të arrij prej 29 deri në 36 gradë.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë kryesisht me diell dhe me erë të matur nga drejtime të ndryshme. Temperatura minimale do të ulet në 15 ndërsa ajo maksimale do të arrij në 33 gradë celcius.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia