close
EkonomiTop LajmeVendi

Nga 1 gushti ngrohje qendrore më e shtrenjtë për 14.18 për qind

thumbnail_20220729_130755

Nga 1 gushti çmimi i ngrohjes qëndrore do të rritewt për 14.18 për qind, vendosi sot Komisioni Rregullator për Energjetikë.

Sipas Bislimovskit shkaku për rritjen e çmimit  të ngrohjes është rritja drastike e çmimit të gazit natyror, që është 10 herë më e shtrenjtë se çmimi i periudhës së kaluar Bislimovski deklaroi se të gjithë jemi dëshmitarë për rritjen e çmimit të gazit dhe se ne si shtet e inmportojmë atë nga që na e pamundëson që të ndikojmë në çmim.

“Ne nuk mund të ndikojmë në çmimin e gazit sepse atë e importojmë”, tha Bislimovski./KlanMacedonia/

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia