close
Top LajmeVendi

Vuçiq: Shpresoj, por nuk jam i sigurt se do ketë zgjidhje për Maqedoninë e Veriut

EU-Western Balkans leaders’ meeting

Presidenti serb Alekasandar Vuçiq deklaroi se shpreson por nuk është i sigurt se do ketë zgjidhje për heqjen e vetos bullgare dhe zhbllokim të eurointegrimit për  Maqedoninë e Veriut.

Për qëndrimin e Beogradit ndaj Shkupit, Vuçiq tha se Maqedonia e Veriut është vend vëllazëror dhe mik për Serbinë

Gjithçka që ju ndjeni në Shkup, ne e ndjejmë në Beograd. Ne nuk presim asgjë nga ju. Ne presim të zhvillojmë marrëdhënie miqësore dhe vëllazërore dhe besoj se do të jemi gjithmonë bashkë në rrugët evropiane dhe në të gjitha rrugët e tjera”, shtoi Vuçiq.

 

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia