close
Bota

Zelensky e fton Abazoviqin ta vizitojë Kievin

foto-2-600×360-1

Kryeministri i Malit të Zi, Dritan Abazoviq, sot ka zhvilluar një bisedë telefonike me presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky.

Zelensky i ka dërguar ftesë kryeministrit Abazoviq për të vizituar “sa më shpejt” kryeqytetin ukrainas, Kiev.

“Sot pata rastin të bisedoj me Presidentin e Ukrainës, Volodymyr Zelensky dhe të dërgojë një mesazh të qartë dhe të hapur të mbështetjes së për vendin dhe popullin e tij. Unë jam mirënjohës për ftesën për të vizituar Kievin”, ka shkruar ndër tjera Abazoviq në Twitter.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia