Liga e Parë: Barazim pa gola në Shtip

Fitore të sigurta të Makedonija Gj.P. dhe Sileksit

Me tre ndeshjet që u zhvilluan në pasditën e sotme u kompletua java e 21-të në Ligën e Parë të futbollit vendor. Në pesë ndeshjet e kësaj jave vendasit shënuan dy fitore, dy ndeshje pëfunduan me barazim dhe një ndeshje i takoi ekipit mysafir ku u shënuan gjithësejt 18 gola.

Derbi i kësaj jave mes Bregallnicës dhe Shkëndijës që u zhvillua në stadiumin e qytetit në Shtip përfundoi pa gola 0-0. Kuqezint tetovar paten rastin që të fitojnë në këtë ndeshje por kur nuk realizohen raste atëherë edhe me një pike duhet të jetë kënaqur.

PROGRAM I PAGUAR POLITIKË 1180x200

Makedonija Gj.P me një lojë të shkëlqyer dhe efikase shënoi fitore të sigurt kundë Tikveshit me rezultatin 3:0 me golat që i shënuan Arbi Vosha në minutën e dytë, Filip Mishevski në minutën e 76 nga penaltia dhe Emir Skenderi në minutën e 89-të. Me tre pikët e sotme Makedonija Gj.P me 24 mbanë pozitën e 7-të, ndërsa Tikveshi me 28-pikë është pozitën e pestë.

Fitore të sigurtë sot shënoi Sileksi dhe ate në Prilep kundër Pobedës me rezultat të thell 4-1. Me këto tre pike sileksi mbanë pozitën e katërt me 32 pikë. Në dy ndeshjet që u zhvilluan të shtunën Shkupi – Aklademia Pandev përfundoi me baraziim 3-3 dhe Rabotniëki – Skopje 4-0.

Pas kësaj jave tabelën e kryeson Struga Trim Lum me 39 pikë para Shkupit që ka 38 dhe Shkëndijës në pozitën e tretë me 32 pikë aq sa ka edhe Sileksi në pozitën e katërt. Java e 22-të zhvillohet të mërkurën.