close
Sport

Zyrtare: Memphis Depay transferohet te Juventus

111

Juventusi ka arritur marrëveshje të plotë me Memphis Depay për një transferim të këtij të fundit në Itali.

Sipas asaj që raporton Matteo Moretto, çështja tashmë duket e kryer dhe kanë mbetur vetëm disa formalitete derisa të hidhet “e zeza mbi të bardhë”.

Lojtari do të nënshkruajë kontratë dyvjeçare dhe do të përfitojë hiç më pak se 7 milionë euro në vit.

Tashmë ka mbetur vetëm dakordimi në mes të klube, e që diçka e tillë nuk pritet të jetë ndonjë problem, kur dihet se edhe katalunasve iu konvenon një marrëveshje e tillë, për shkak të situates në të cilën ndodhen.

Klan Macedonia

The author Klan Macedonia